ПН - ПТ: 9:00 - 18:00

    law@mib.od.ua

    м. Одеса, пр. Лермонтовський, 3-А

24.10.2023

Переведення нерухомості з нежитлового в житловий фонд

ЦКУ передбачає, що власник майна має право ним вільно володіти, користуватися та розпоряджатися на власний розсуд.Крім того, він також може вчиняти будь-які інші дії, які не суперечать чинним нормативно-правовим актам України. Проте, для того, щоб використовувати нерухоме майно на практиці, тобто проживати в ньому, воно повинно бути віднесеним до житлового фонду. Виникає цілком логічне запитання, а чи можна в Україні перевести нерухомість з нежитлового фонду в житловий? Звісно, що так, але при цьому потрібно звертатися до кваліфікованих юристів, які допоможуть вирішити окреслену задачу. Такими юристами, що допомагають із проблемними питаннями по нерухомості є юридична фірма “МІБ”. 

Що слід відносити до житлового фонду в Україні?

Житловий кодекс в статті 4 передбачає, що до житлового фонду в Україні слід відносити будинки, що відносять до державного житлового фонду, громадського житлового фонду, житлового фонду житлово-будівельних кооперативів, приватного житлового фонду, а також житлового фонду соціального призначення.

До житлового фонду не слід відносити нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру (це також може бути технічний поверх приміщення або садовий будинок тощо). Вони є окремим обʼєктом цивільно-правових відносин. 

Потенційним Клієнтам Достатньо Знати Кілька Простих Правил:

  • Кожен має право на адвоката.
  • До адвоката бажано звернутися одразу після попередньої відмови.
  • У 30% випадків адвокатський запит дає змогу виправити ситуацію з невиплатою відшкодування без суду.
  • Витрати послуги адвоката, у деяких випадках, можна компенсувати з допомогою страхової компанії.

Що потрібно для переведення нежитлового приміщення в житлове? 

Перш за все потрібно зауважати, що на сьогодні українське законодавство не містить чітких правових норм та етапів щодо процесу переведення нежитлового приміщення в житлове і навпаки. Проте, реалізацією цього процесу на практиці займаються органи місцевого самоврядування, а це означає, що особі потрібно буде звертатися саме до них, що перевести нежилий обʼєкт до житлового фонду. 

До початку проведення процедури переведення потрібно знати таку інформацію а саме: 

  • Якщо ви плануєте розмістити житлову кімнату в підвалі, напівпідвальному або цокольному поверхах багатоквартирного будинку, то провести процедуру переведення такого нежитлового обʼєкту в житловий неможливо, адже це забороняється законодавством;
  • Якщо такий обʼєкт буде знаходитися в квартирі, то в ньому обовʼязково слід передбачати відповідне обладнання – кухню, санвузол, коридор, житлові кімнати тощо; 
  • Якщо планується облаштувати в такому обʼєкті кухню-нішу (невелика за габаритами), то в такому випадку на ній повинна бути встановлена примусова вентиляція, електрична плита тощо. 
  • Якщо в такому обʼєкті плануєте розмістити ванну кімнату чи туалет, то вони не повинні бути над приміщення, що призначені для проживання та приготування їжі (кухня) тощо. 

Важливо! Таким чином, можна зробити висновок, що переведення приміщення із нежитлового обʼєкту в житловий є складною процедурою, оскільки включає в себе підготовку як технічної, так і юридичної документації. Також процес ускладнюється відвіданням численних служб, що займає значний проміжок часу. А тому, якщо вам потрібно провести її без проблем, то звернення до юристів із юридичної компанії “МІБ” є ефективним вирішенням цієї ситуації, оскільки ми надаємо таку послугу під ключ. 

Які документи потрібні для реалізації переведення?

Особі потрібно подати заявку до ЦНАП, який в свою чергу передасть її до департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету місцевої ради. До заяви слід додати такі документи, що допоможуть в майбутньому оформити обʼєкт, а саме:

  • докази того, що приміщення відповідає санітарним та гігієнічним нормам, воно придатне для проживання, в ньому наявні системи вентиляції, водопостачання, теплопостачання, каналізації, має захист від навколишнього середовища (вітер, дощ, сніг тощо), а також рівень шуму та вібрацій не перевищує встановлені законодавством норми;
  • довідку про наміри змінити цільове призначення нежитлової будівлі на житлову;
  • паспорт громадянина України та РНОКПП;
  • довідка про право власності на майно;
  • технічний паспорт будівлі, якщо це приміщення розташоване в багатоквартирному будинку – поверховий план;
  • проектну документацію (якщо планується зміна конфігурації приміщення);
  • фото приміщення та інші документи. 

Яка ціна переведення нежитлового обʼєкту в житловий?

Як правило ціна виведення нежитлових об’єктів у житлові в кожній ситуації розраховується індивідуально. Це пояснюється тим, що юристу потрібно бачити повний пакет документів, що стосується нежитлового приміщення, адже кожна дрібниця може мати суттєве значення для вирішення вашого випадку на практиці. А тому для розрахунку ціни звʼяжіться із адвокатами із юридичної компанії “МІБ”. Ми вивчимо вашу ситуацію та надамо консультацію щодо цінової політики фірми. Звертайтесь!

Схема співробітництва

Зустріч
Розрахунок вартості
Договір
Ведення справи

Чому ми?

Найкращі адвокати
Ви отримаєте допомогу адвоката, який спеціалізується на цій категорії справи.
Виграні справи
Понад 300 позитивних рішень щодо цієї категорії справ.
Якість обслуговування
Надаємо висококваліфіковану допомогу у всіх справах, незалежно від гонорару.

Хто займається цим напрямком

Святослав Чумаченко
Адвокат
Зворотній зв'язок
Заповніть форму і ми зв'яжемося
з вами найближчим часом.




    Нажимая кнопку «Отправить», я даю свое согласие на обработку моих персональных данных

    Успешные дела

    Як замовити копію архівного документа або справи?
    Читать Далее
    1️⃣ Яка вартість консультації юриста?
    400 грн. (Включається в ціну послуг).
    2️⃣ Чи можна отримати консультацію по телефону?
    По телефону ви можете поставити конкретне запитання та отримати на нього відповідь або замовити детальну консультацію по телефону на зручний час.
    3️⃣ Які терміни розгляду справи у суді?
    від 1 місяця.
    Форма отзыва
    Strong Testimonials form submission spinner.
    Как Вас зовут? (имя, или полное ФИО)
    Что Вы о нас думаете?
    ×