ЦКУ передбачає, що власник майна має право ним вільно володіти, користуватися та розпоряджатися на власний розсуд.Крім того, він також може вчиняти будь-які інші дії, які не суперечать чинним нормативно-правовим актам України. Проте, для того, щоб використовувати нерухоме майно на практиці, тобто проживати в ньому, воно повинно бути віднесеним до житлового фонду. Виникає цілком логічне запитання, а чи можна в Україні перевести нерухомість з нежитлового фонду в житловий? Звісно, що так, але при цьому потрібно звертатися до кваліфікованих юристів, які допоможуть вирішити окреслену задачу. Такими юристами, що допомагають із проблемними питаннями по нерухомості є юридична фірма “МІБ”.
Житловий кодекс в статті 4 передбачає, що до житлового фонду в Україні слід відносити будинки, що відносять до державного житлового фонду, громадського житлового фонду, житлового фонду житлово-будівельних кооперативів, приватного житлового фонду, а також житлового фонду соціального призначення.
До житлового фонду не слід відносити нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру (це також може бути технічний поверх приміщення або садовий будинок тощо). Вони є окремим обʼєктом цивільно-правових відносин.
Перш за все потрібно зауважати, що на сьогодні українське законодавство не містить чітких правових норм та етапів щодо процесу переведення нежитлового приміщення в житлове і навпаки. Проте, реалізацією цього процесу на практиці займаються органи місцевого самоврядування, а це означає, що особі потрібно буде звертатися саме до них, що перевести нежилий обʼєкт до житлового фонду.
До початку проведення процедури переведення потрібно знати таку інформацію а саме:
Важливо! Таким чином, можна зробити висновок, що переведення приміщення із нежитлового обʼєкту в житловий є складною процедурою, оскільки включає в себе підготовку як технічної, так і юридичної документації. Також процес ускладнюється відвіданням численних служб, що займає значний проміжок часу. А тому, якщо вам потрібно провести її без проблем, то звернення до юристів із юридичної компанії “МІБ” є ефективним вирішенням цієї ситуації, оскільки ми надаємо таку послугу під ключ.
Особі потрібно подати заявку до ЦНАП, який в свою чергу передасть її до департаменту містобудування та архітектури виконавчого комітету місцевої ради. До заяви слід додати такі документи, що допоможуть в майбутньому оформити обʼєкт, а саме:
Яка ціна переведення нежитлового обʼєкту в житловий?
Як правило ціна виведення нежитлових об’єктів у житлові в кожній ситуації розраховується індивідуально. Це пояснюється тим, що юристу потрібно бачити повний пакет документів, що стосується нежитлового приміщення, адже кожна дрібниця може мати суттєве значення для вирішення вашого випадку на практиці. А тому для розрахунку ціни звʼяжіться із адвокатами із юридичної компанії “МІБ”. Ми вивчимо вашу ситуацію та надамо консультацію щодо цінової політики фірми. Звертайтесь!