Встановлення факту родинних відносин між фізичними особами є дуже поширеною справою в судовій практиці. Потреба встановити спорідненість через суд з’являється дуже часто, але найчастіше у спадкових суперечках, де ціна помилок висока.
Трапляються випадки, що в момент прийняття спадщини спадкоємець не може пред’явити документи, що підтверджують його родинні зв’язки зі спадкодавцем для прийняття спадщини (свідоцтво про народження, про шлюб, про зміну прізвища тощо), а відновити їх самостійно немає можливості. Або ж у документах, що засвідчують особу, допущені помилки та описки, які роблять оформлення спадщини у нотаріуса неможливим.

Тоді лише через суд можна довести цей факт, подавши відповідну заяву для встановлення факту споріднених відносин між померлим та спадкоємцем.

Встановлення кревності

Подати заяву до суду для встановлення факту споріднених відносин можуть особи, які є спадкоємцями спадкодавця згідно із законом або за заповітом і для яких у разі встановлення споріднення настане юридичне право на спадщину. Варто звернути увагу: якщо спадкоємець відсторонений від спадщини, то немає сенсу на встановлення спорідненості з померлим через суд і даремно оплачувати вартість судових витрат.
Встановлення родинних зв'язків
Дуже важливо, щоб заява, подана через суд, була грамотно складеною, адже процесуальне законодавство та судова практика містять багато нюансів та формальностей. Щоб уникнути будь-яких труднощів, рекомендується звернутися до адвоката. «МІБ» Одеса надає послуги юриста за найкращими цінами у місті. На консультації у адвоката вам детальніше розкажуть про судові процедури та терміни, там же ви зможете ознайомитись із вартістю послуг юриста, актуальною ціною на складання запитів та документів.

Відповідно до законодавства України у заяві чітко мають бути зазначені (список не повний):

  1. Причини звернення до суду;
  2. Причини неможливості отримати документи, що підтверджують спорідненість із спадкодавцем самостійно;
  3. Докази наявності спорідненості із померлим.

Доказовою базою в суді щодо встановлення факту родинних відносин через суд можуть бути:

  1. Документи (анкети, судові рішення, сімейні фотографії, листи, виписки з будинкових книг, квитанції з вартістю послуг, що оплачуються, ордери на вселення, особисті справи та інші документи, які можуть допомогти у встановленні спорідненості);
  2. Довідка із РАГСу про неможливість відновити втрачені документи, внести записи до актів цивільного стану про зміни, доповнення чи виправлення;
  3. Довідки органів та відомств іноземних держав;
  4. Показання свідків.

Для того, щоб під час судового розгляду не виникло проблем, потрібно звернутися за допомогою до досвідченого юриста. У юридичній фірмі «МІБ» Одеса працюють адвокати, у практиці яких виграно десятки подібних справ про встановлення фактів. Докладніше про послуги, терміни, ціни можна ознайомитись на консультації у юристів. Також вартість послуг адвокатів з ведення справ у суді можна переглянути у прейскуранті компанії.

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі