У судовій практиці часто трапляються справи, що стосуються відновлення строків для прийняття спадщини. Це з тим, що з якихось причин спадкоємець пропустив час, передбачений законом – 6 місяців. Ці терміни стосуються всіх спадкоємців, отже, ціна часу у таких справах висока.

Мінімум
Середній
Максимум
ПАКЕТИ
від 4000 грн
від 7000 + % грн
від 12000 + % грн
Попередня консультація
Вивчення документів
Аналіз практики застосування
Розробка стратегії
Підготовка позову/заперечень
Подання позову/заперечень до суду
Підготовка запитів
Розрахунок судового збору
Оплата судового збору
Контроль справи у суді
Процесуальні док-ти
Складні процесуальні документи
1
Адвокатські запити
1
Судові засідання
1
Збір доказів
Ознайомлення з матеріалами справи
1
Доповнення позову
Консультування у справі
Апеляційне провадження

З чого почати?

Для прийняття спадщини спадкоємцю необхідно піти до нотаріуса і письмово заявити про свої права (вартість послуг нотаріуса потрібно уточнювати на місці). Якщо ж візит до нотаріуса було здійснено після 6 місяців, це може загрожувати відмовою в оформленні прав на спадщину. Але не варто панікувати раніше через пропущений шестимісячний термін на прийняття спадщини. Адвокат допоможе вирішити цю проблему та написати позовну заяву на відновлення терміну вступу в права спадщини (ціна такої послуги без ускладнень, як правило, невисока) або супроводжувати процес у суді повністю.

Законом України передбачено строк позовної давності – три роки, протягом якого спадкоємець може поновити свої права у судовому порядку. Для цього потрібно подати відповідну позовну заяву до суду, вдавшись до допомоги адвоката, та відкрити судовий процес. Щоб вступити в права успадкування без суду, потрібно отримати письмову нотаріально завірену згоду інших спадкоємців (якщо такі є). Але, як показує практика, відновлення строків на спадщину за узгодженням сторін через пропущений термін вступу в права наслідування відбувається дуже рідко. У такому разі слід наймати адвоката та вирішувати спір у судовому порядку.

Варто зазначити, що якщо раніше суди здебільшого без проблем продовжували пропущені терміни, то зараз ситуація з цим питанням значно серйозніша, обов’язково будуть потрібні серйозні докази поважності пропуску терміну.
За законодавством України продовження терміну для прийняття спадщини можливе, якщо терміни пропущені спадкоємцем з поважної причини (тривалі робочі відрядження, перебування на території іншої держави, незнання про смерть спадкодавця тощо).

Складання позовної заяви

Позовна заява для продовження строків набуття спадщини подається до районного суду за місцем знаходження майна померлого або за місцем проживання інших спадкоємців – відповідачів. У кожному даному випадку це питання потрібно вирішувати індивідуально. Якщо спадкоємці відсутні, то позовна заява подається юристом щодо органу місцевого самоврядування, оскільки після 6 місяців виморочне майно, ніким не успадковане, переходить у власність територіальної громади.

Як ми працюємо

Консультація

Вибір пакету

Передплата

Ведення
судового процесу

Отримання
рішення

Доплата

Позов на відновлення терміну прийняття спадщини має бути грамотно складений, а процес краще довірити досвідченому адвокату. Адвокати юридичної фірми «МІБ» Одеса нададуть вам допомогу у продовженні терміну прийняття спадщини. Найкращі юристи будуть захищати ваші права у суді. Вартість послуг компанії залежить від складності справи, але в будь-якому разі наша ціна найкраща в Одесі. З початковими цінами послуги юристів можна ознайомитися в прейскуранті чи за телефоном.

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі