Не завжди трудові відносини припиняються за взаємною згодою сторін – працівника і роботодавця, чи з власного бажання працівника.

Найчастіше працівник виявляється непотрібним своєму підприємству та його просять підписати заяву про звільнення за власним бажанням. Проте не всі працівники готові йти на поводу у начальства та бажають оформити звільнення з роботи згідно з буквою закону.
При виданні наказу про звільнення працівника, роботодавець зобов’язаний дотримуватись усіх норм, передбачених кодексом законів про працю України, інакше такий наказ може бути визнаний незаконним у судовому порядку та суд може встановити факт незаконного встановлення.

Як правило, звільнення працівника поза його волею здійснюється за прогул, порушення трудової дисципліни або скорочення штату.
У такому разі роботодавець повинен розуміти, що у разі оскарження звільнення в суді на нього покладається обов’язок довести правомірність своїх дій, надати до суду докази доцільності звільнення.
Багато хто задається питанням – чи можливе звільнення вагітної жінки.

Забігаючи наперед, зазначимо, що за загальним правилом трудового законодавства, звільнення вагітної жінки практично неможливе.
Незаконне звільнення з роботи
Маючи великий досвід представництва інтересів працівників у судах Одеси та інших населених пунктів у справах про незаконне звільнення та у трудових справах іншої категорії, ми реалізуємо всі наявні правові механізми, щоб захистити порушені права та законні інтереси, відновити порушене право працівника, чи це звільнення вагітної жінки чи необгрунтоване звільнення за прогул.

Як відновитись на роботі при незаконному звільненні?

Як правило, судові рішення на користь працівників у справах про незаконне звільнення зумовлені виявленими порушеннями процедури звільнення, передбаченої трудовим законодавством.

Враховуючи судову практику, що склалася в Україні, чинне законодавство, звільнення за статтею, оформлене відповідно до літери закону, може бути правомірним, якщо роботодавцем дотримано всіх формальностей. Насправді ж дотриматися всіх формальностей і забезпечити надійну доказову базу при явно незаконному звільненні досить складно.

Якщо ж роботодавець схиляє працівника до підписання заяви на власне бажання, важливо вчасно звернутися до адвоката за кваліфікованою допомогою, щоб правильно захистити свої права.

Ми допоможемо вирішити ваші проблеми у трудових відносинах, пов’язані як з незаконним звільненням, так і з іншою категорією справ.
Консультації здійснюються юристами юридичної фірми “МІБ” Одеса за адресою нашого офісу.

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі