Досить поширеним запитом, що стосується нерухомості, є переведення нежитлових приміщень у житлові та навпаки. Процедура ця має низку особливостей, а приміщення мають відповідати вимогам, що висуваються до них законом. Нежитлові приміщення, як правило, використовують для господарської діяльності, можливості використовувати їх як житло закон не передбачає. Призначення житлових приміщень – проживання громадян (постійне чи тимчасове). Ці приміщення повинні відповідати санітарно-гігієнічним нормам, бути опалювальними та придатними для проживання громадян у будь-яку пору року.
Для зміни статусу приміщення необхідно пам’ятати кілька важливих умов:
Необхідність перевести до житлового фонду апартаментів – найпопулярніша причина звернення до нас власників такого житла.
Купуючи квартиру в новобудові або на вторинному ринку, обов’язково уточнюйте її статус, щоб надалі не виникало потреби у додаткових змінах.
Якщо ви все-таки придбали апартаменти та їх необхідно перевести до житлового фонду – звертайтесь, ми надаємо повний комплекс послуг із переведення до житлового фонду «під ключ».
Перш ніж ініціювати питання переведення нежитлового приміщення в житлове, слід проаналізувати низку факторів:
Інші приміщення можна вести в житловий фонд, якщо дотриматися правильної послідовності дій і отримати технічний висновок фахівця.
Важливо запам’ятати:
З огляду на викладену вище інформацію про зміну статусу приміщення, напрошується логічне запитання – а чи будь-яке житлове приміщення можна перетворити на нежитлове?
І тут закон каже ось що.
Не можна перевести з житлового в нежитлове приміщення , яке:
Також обмеження на переведення житлового приміщення в нежитлове встановлюється залежно від мети, з якою мають намір використати колись житлове приміщення.
Це не повний перелік видів діяльності, під ведення якої отримати дозвіл на зміну житлового приміщення у нежитлове буде неможливо.
Якщо приміщення підпадає під всі дозвільні параметри, слід підготуватися до тривалої процедури зміни його статусу. Оскільки зміна призначення приміщення в більшості випадків передбачає проведення перепланування, потрібно буде пройти цей етап, дотримуючись усіх вимог закону.
Список документів, які знадобляться власнику, який бажає змінитистатус приміщення?
Якщо має бути переведено житлове приміщення у нежитлове, обов’язково потрібна довідка про те, що у цьому приміщенні не зареєстроване місце проживання громадян.
Відразу зазначимо, що в Одеса, як і в інших містах, процедура переведення нежитлового приміщення в житлове, і навпаки, регулюється законом. Обійти якісь етапи не можна, але можна її дещо прискорити та убезпечити від небажаних моментів.
Для цього потрібно звернутися до юридичної компанії МІБ, та замовити комплексну послугу щодо зміни статусу приміщення. Ви оформляєте доручення на наших спеціалістів, ми підписуємо договір, в якому визначаємо повноваження, права та обов’язки сторін та процес запущений.
З вашого боку буде потрібно лише надання повної інформації стосовно приміщення, та відповідних документів, які у Вас є. Всю подальшу роботу щодо зміни статусу приміщення ми беремо на себе, погоджуючи деталі проекту.
Ціни на наші послуги залежать від обсягу та термінів виконання процедури зміни статусу житла, проте будьте впевнені, що результат буде орієнтований на задоволення інтересів клієнта.