Зміна черговості наслідування – це процедура коригування черги спадкоємців, у яких згідно із законодавством настало право отримати спадщину. Цивільний Кодекс чітко прописує правила та строки наслідування, черговість отримання спадщини після її відкриття. Але випадки побажання спадкоємців розділити свою частину спадщини зі спадкоємцем іншої черги, замінити одного одержувача на іншого або оскаржити права інших учасників процесу, не такі вже й рідкісні. Грамотний адвокат підкаже найкращі варіанти у кожному випадку.

Зміна черговості наслідування відбувається двома способами:

  1. Підписання договору між спадкоємцями черги, право успадкування яких вже настало, та спадкоємцями наступної черги.
  2. Дозвіл спірного права наслідування в суді.

Договір про внесення змін до черги приймачів

Зміна черговості успадкування проводиться нотаріально засвідченим договором між зацікавленими приймачами, укладеного після відкриття спадщини у зазначені терміни. Юрист наголошує, що договір, підписаний раніше строку отримання такого права, вважається недійсним. Ця угода не повинна порушувати права спадкоємця, який не є учасником договору, а також особи, яка має обов’язкову частку у спадщині. Для коректного укладання договору знадобляться послуги юриста.
Зміна черговості наслідування
Метою договору про зміну черговості наслідування є покликання до першої черги спадкоємців приймача з іншої черги, у якого без цієї угоди строки на право отримання спадщини ще не настали. Законодавством України не визначено, хто із спадкоємців інших черг має переважне право на заклик із першої черги.

Кожен із спадкоємців першої черги має право відмовитися від підписання угоди про зміну черговості успадкування, тим самим захищаючи свою частку від поділу. Розмір спадщини учасників угоди визначається відповідно до зазначених у договорі частин, незалежно від початкових законних часток. Для правильного укладання договору про зміну черговості або ведення справи в суді краще звернеться до юриста. Ціна помилки досить велика, тож ризикувати, розраховуючи на свої сили, не варто.

Внесення змін до черги спадкоємців через суд

Тематика судових розглядів, пов’язаних зі зміною черговості успадкування, здебільшого зводиться до наступних суперечок:

  1. визнання права на спадкування спадкоємця другої та більше черги разом з першою;
  2. визнання договору спадкоємців недійсним.

Юридична фірма «МІБ» у місті Одеса пропонує послуги висококваліфікованих юристів за адекватною ціною. Індивідуальний підхід та краща ціна на ведення справ в Одесі. З вартістю послуг наших адвокатів можна ознайомитись у прейскуранті.

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі