1. 🖊 Особливості та переваги роботи фахівців ЮФ «МІБ»
  2. 🖊 Процедура досудового заперечення
  3. 🖊 Розблокування ПН/РК через суд

Серед причин податкових спорів з недавнього часу на перше місце вийшла відмова у реєстрації (блокування) податкових накладних (ПН)/розрахунків коригування (РК) у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Блокується 0,3% загальної кількості податкових накладних. З набранням чинності постановою КабМіну №1165 від 01.02.2020 р. розпочалася нова хвиля блокування.

Що робити? Негайно звертатися до хорошого юриста, якщо у вас виникла проблема. Даремно не варто втрачати жодного дня, оскільки терміни оскарження рішень податкових органів законом обмежені. Без юриста розблокування ПН/РК – це невиправдано накладний та складний процес. А тим часом ви втрачаєте прибуток!

До ваших послуг команда досвідчених фахівців юридичної фірми «МІБ», яка допоможе швидко та ефективно розблокувати ПН, а отже – відновити здійснення повноцінної бізнес-діяльності. Ми чекаємо на себе як одеситів, так і підприємців з інших міст України. Нами практикується відключений режим надання послуг.

Особливості та переваги роботи фахівців ЮФ «МІБ»

На консультації з клієнтом ми отримуємо відповідь на головне питання: «Який шлях вирішення проблеми буде найвигіднішим?». Якщо реєстрацію ПН в ЄРПН з якоїсь причини не було здійснено, і податковий орган надіслав платнику податків відповідне рішення, можливі такі варіанти дій:

  1. Перед адміністративне оскарження : подання до Державної фіскальної служби (ДФС) таблиці даних платника податків, пояснень та копій документів.
  2. Адміністративне оскарження : подання скарги до регіональної, а за потребою також до центральної комісії ДФС.
  3. Подання позову до суду : оскільки йдеться про публічно-правову суперечку, позов подається не до господарського, а до адміністративного суду.

Серед переваг роботи з юристами ПФ «МІБ»: комплексний підхід до вирішення завдання – ведення справи у всіх інстанціях.

Процедура досудового заперечення

Рішення про блокування ПН ухвалюється комісіями головних управлінь ДПС в областях (комісіями регіонального рівня). Найчастіше основу цього – присвоєння статусу ризикованості. Ризикованим визнається платник податків чи окрема господарська операція. Наразі у стані ризику перебувають до 10% платників ПДВ.

Відмову в реєстрації податкової накладної можна оскаржити згідно з пунктом 56.1 Податкового кодексу України (ПКУ), пунктом 13 Порядку №520 Мінфіну 12.12.2019 року та Порядком №1165 КабМіну 11.12.2019 року.

Коли платник податків йде до суду, то втрачає можливість повернутися до адміністративного шляху вирішення проблеми. Рішення суду ставить крапку у таких податкових спорах.

У процедурі до адміністративного та адміністративного заперечення професійна юридична допомога – не розкіш, а необхідність.

По-перше, юрист забезпечує коректну підготовку документів.

Важливо! Платник ПДВ має право повторно подати таблицю з поясненнями, щоб їх розглянула комісія регіонального рівня. Якщо ви вже припустилися помилки, допускається коригування.

Подання таблиці зі відомостями про специфіку діяльності – право платника ПДВ незалежно від факту зупинення реєстрації податкової ПН/РК.

По-друге, за підтримки юриста буде дотримано термінів.

Скаргу допустимо подавати протягом 10 робочих днів з моменту набрання чинності рішенням про блокування ПН. Період подання скарги можна продовжувати за наявності обґрунтувань, зазначених у пункті 102.6 ПКУ: допускається подання клопотання для відновлення пропущеного строку.

Важливо! Скарга на рішення про блокування ПН/РК подається лише в електронній формі (J/F1313203).

До скарги додаються пояснення та копії документів на підтвердження відомостей, зазначених у заблокованих ПН/РК. Для подання документів передбачається форма “Документ довільного формату” (J/F1360102). Обмеження щодо кількості таких документів – не більше ста.

Скарга на рішення регіональної комісії про відмову в реєстрації ПН/РК направляється до комісії центрального рівня.

Розблокування ПН/РК через суд

Якщо платник не проходив процедуру досудового оскарження, то, згідно зі статтею 102 ПКУ, строк давності для подання позову до суду становить 1095 днів з моменту отримання відповідного рішення про відмову в реєстрації ПН/РК.

Якщо платник податку скористався правом на адміністративне заперечення, то для подання позову до судової інстанції відводяться такі строки:

  • 3 місяці , коли рішення за підсумками розгляду скарги було прийнято та вручено платнику податків;
  • 6 місяців , якщо відповідне рішення не було прийнято та/або вручено.

Важливо! Суд не розглядає факт реальності угод/операцій за участю позивача, а лише оцінює наявність/відсутність підстав для реєстрації ПН.

Судова практика щодо вирішення подібних суперечок ще не встояла. Тому запорука успіху у справі – це наявність у юриста власного практичного досвіду та постійний моніторинг актуальних рішень судів із цих питань.

Звертайтеся до нас без зволікань, щоб ми змогли якісно та вчасно допомогти!

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі