Накласти арешт – означає обмежити (припинити) права особи розпоряджатися майном, передусім – право відчужувати його у вигляді продажу, дарування чи передачі у власність іншій особі.

До відома! Арешт часто накладається на майно боржника в ході судового процесу та виконавчого провадження щодо стягнення боргу, іноді також: а) у ході кримінального процесу для збереження речових доказів або в рамках конфіскації; б) під час посвідчення нотаріусом договору довічного утримання, спадкового договору, договору застави (іпотеки).

Незалежно від причин застосування цього обмежувального заходу, зняття арешту з квартири, банківського рахунку або автомобіля – завдання, яке досвідченому юристу вирішити цілком під силу. Щоб звільнити своє майно від арешту, ви можете скористатися спеціалістами юридичної фірми «МІБ» у місті Одеса. Порівнюючи інтереси клієнта з нормами закону та судовою практикою, ми незмінно знаходимо найбільш вигідні рішення!

Коли арешт накладено як забезпечення позову

Мінімум
Середній
Максимум
ПАКЕТИ
від 4000 грн
від 7000 грн
від 12000 грн
Попередня консультація
Вивчення документів
Аналіз практики застосування
Розробка стратегії
Підготовка позову/заперечень
Подання позову/заперечень до суду
Підготовка запитів
Розрахунок судового збору
Оплата судового збору
Контроль справи у суді
Процесуальні док-ти
Складні процесуальні документи
1
Адвокатські запити
1
Судові засідання
1
Збір доказів
Ознайомлення з матеріалами справи
1
Доповнення позову
Консультування у справі
Апеляційне провадження

У разі відсутності у боржника достатніх коштів для погашення боргу здійснюється звернення стягнення на його рухоме та нерухоме майно. При стягненні боргу через суд кредитор (позивач, стягувач) побоюється, що боржник (відповідач, позичальник) на момент закінчення процесу винесення судового рішення переоформить усе своє майно на третіх осіб, цим уникаючи виконання взятих він зобов’язань.

До відома! Щоб запобігти такому розвитку подій, стягувач використовує правовий інструмент під назвою «забезпечення позову» – разом із позовом подає клопотання про забезпечення цього позову за допомогою накладення арешту на майно боржника.

Щоб зняти арешт, накладений як забезпечувальний захід, слід керуватися положеннями статті 158 Цивільного кодексу України. З цією метою відповідачем подається клопотання про відміну заходів забезпечення позову. При цьому захист інтересів відповідача обґрунтовується відсутністю потреби арешту майна: змінилася ситуація у справі, через що зникли підстави для забезпечення позову.

Коли арешт накладено виконавцем

Рішення про арешт майна та рахунків може ухвалити державний або приватний виконавець у ході примусового виконання рішення суду – виконавчого провадження. З цією метою виноситься відповідна ухвала.

До відома! З недавнього часу застосовується процедура автоматизованого арешту коштів на рахунках боржника, тому блокування та/або списання певних сум відбувається надзвичайно швидко.

Водночас зняти арешт, накладений виконавцем можна трьома шляхами залежно від обставин:

  1. вирішити проблему із боргом (слід надіслати документ, що підтверджує факт погашення боргу, виконавцю);
  2. оскаржити дії виконавця у вищому виконавчому органі;
  3. подати позов до суду.

Важливо! Боржник має право полюбовно домовитися з кредитором про погашення боргу будь-якому етапі розвитку боргового спору. Але якщо відкрито виконавче провадження, то у боржника виникає зобов’язання сплатити крім суми боргу (згідно з судовим рішенням) також виконавчий збір у розмірі 10% від суми, що підлягає стягненню.

Якщо збір не сплачено, виконавець може відмовитися знімати арешт з майна, діючи на підставі окремої ухвали про стягнення виконавчого збору. Коли наш клієнт потрапляє в подібну ситуацію, ми розглядаємо можливість подання позову до суду з метою довести відсутність з боку виконавця будь-яких дій, які сприяли погашенню боргу.

Розкажіть нам про причини та підстави арешту майна у вашому випадку, і ми знайдемо способи максимально оперативно його зняти.

Як ми працюємо

Консультація

Вибір пакету

Передплата

Ведення
судового процесу

Отримання
рішення

Доплата

Щоб підібрати метод зняття арешту з нерухомості, необхідно безпосередньо знати, хто і за що його наклав. Здобути кваліфіковану юридичну допомогу в цьому питанні і не тільки можна у юристів компанії «МІБ» в Одесі. Юридична фірма «МІБ» надає найкращі ціни в місті Одеса та на всій території України, гарантію якості та індивідуальний підхід до кожного клієнта.

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі