Питання визначення порядку користування житловим приміщенням, в основному, виникає між співвласниками нерухомості. Маючи рівні права на житло, але змушені постійно ділити загальні квадратні метри між собою, власники житла набувають суперечки, вирішити яку можна підписавши між собою договір або звернувшись до суду.
Нотаріально засвідчений договір на визначення порядку користування житлоплощею також часто видозмінюється і згодом може коригуватися через різні причини. Відповідно до судової практики, такий спосіб вирішення правових відносин вигідний обом сторонам, як за економією часу, нервів, так і за ціною. Але неможливість домовитися і розрахунок на вигідніші умови змушують співвласників звертатися до суду. Найчастіше клієнти в м. Одеса не мають іншого виходу, крім звернутися за захистом до адвоката для подання документів до суду.
Існує безліч факторів, що впливають на визначення порядку користування житловим приміщенням. І питання полягає в тому, що неможливе поділити приміщення на рівні частини, навіть якщо частки співвласників однакові. Гостро питання стоїть у муніципальній квартирі та житло, де неможливо розділити загальні зони або звести нові.
Як показує судова практика, основні фактори впливу на ухвалення рішення щодо житлового спору включають:
- існуючий порядок користування до конфлікту;
- наявність у співвласників іншої нерухомості;
- реєстрація у житлі спільного використання;
- захворювання сторін, що впливають на спільне проживання;
- кількість та вік членів сімей співвласників;
- можливість облаштувати житлоплощу інакше;
- інші причини, які можуть вплинути на сумісне використання нерухомого майна.
Крім перерахованих вище факторів істотне значення має форма власності житла. Якщо користувачі житлового приміщення проживають у муніципальній квартирі, тоді крім законодавчих актів України на розгляд виноситься договір найму, де розуміються раніше встановлені норми житлоплощі на особу. Підтвердженням проживання є реєстрація у муніципальній квартирі. У приватизованому житлі до справи підшивається технічний паспорт та документи на нерухомість із зазначенням часткою власників. До справи також додають інші додаткові відомості у вигляді довідок, виписок та свідоцтв, що впливають на вирішення спору.
Досвідчені юристи компанії «МІБ» в Одесі можуть допомогти не лише у суперечках щодо визначення порядку використання приміщення, а й з інших майнових справ за гарною ціною. Наші юристи з великою судовою практикою часто заздалегідь знають майбутній результат спору і у разі невідповідності його побажанням клієнта можуть знайти найкращі варіанти, які вплинуть на результат позитивно. Компанія «МІБ» працює з клієнтами не лише в Одесі, а й по всій території України. Зі стандартною вартістю послуг юриста можна ознайомитися в прейскуранті. Клієнти юридичної фірми «МІБ» Одеси можуть бути повністю впевнені в обґрунтованій вартості послуг, оскільки ціна залежить від складності справи, завдань клієнта та способів її вирішення.