Накладення арешту на майно фізичної або юридичної особи здійснюється зазвичай з єдиною метою – забезпечення збереження майна боржника, яке підлягає наступній його передачі стягувачеві або реалізації відповідно до рішення судових органів. Проте хоч і цілі застосування такого виду забезпечення виконання судового рішення чітко встановлені законодавством, але час від часу зустрічаються випадки, коли державні або приватні виконавці зловживають своїми повноваження і незаконно накладають такий арешт. Виникає цілком логічне запитання, що робити в такій ситуації? Якщо в житті у вас виникла така ситуація, то обовʼязково потрібна юридична допомога по оскарженню накладення арешту на майно. А реалізувати це на практиці зможуть фахівці юридичної фірми “МІБ”, оскільки ми займаємося питаннями щодо скасування арештів.
На сьогодні можна зустріти накладення арешту у кримінальному, цивільному та виконавчому провадженню. Кожен із них має свої особливості.
Так, накладення арешту у кримінальному провадженні здійснюється за клопотанням слідчого або прокурора з метою збереження речових доказів по справі, конфіскації майна обвинуваченої особи, відшкодування шкоди, заподіяної злочинним діянням тощо. Скасовується такий арешт або ухвалою слідчого судді суду 1 інстанції, або апеляційним судом із поданням скарги на ухвалу суду, що накладав арешт.
У цивільному провадженні накладення арешту на майно особи здійснюється так само, як і в кримінальному провадженні – на підставі рішення суду у вигляді заходу забезпечення позову з метою гарантії виконання рішення суду в разі задоволення судом позовних вимог. Проте арешт може накладатися як до подачі позовної заяви до суду, так і після її розгляду судом. Скасовується такий арешт тільки через оскарження ухвали суду про його накладення, у строки та порядку, що визначається законодавством.
Якщо ми говоримо вже про виконавче провадження, то у ньому виконавець накладає арешт на майно і гроші боржника на підставі рішення суду з метою їх майбутнього стягнення на користь кредитора. Скасовується такий арешт із підстав, які визначені Законом України “Про виконавче провадження” та шляхом оскарження дій виконавця в судовому порядку.
Таким чином, можна сказати, що накладення арешту має свої особливості по кожному вищезазначеному виду. А тому для швидкого його зняття слід звертатися до кваліфікованих адвокатів – юридичної компанії “МІБ”.
Якщо вам потрібна юридична допомога щодо скасування накладеного арешту на майно, то в такій ситуації обов’язково звертайтесь до юридичної компанії “МІБ”. Наша команда володіє не тільки багаторічним досвідом роботи із подібними справами, а й розуміється на чинних положеннях законодавства України, що дозволяє нам надавати тільки якісні консультації та кваліфіковану допомогу по справі. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до наших юристів!