1. 🖊 Особливості захисту до та після вручення повідомлення про підозру
 2. 🖊 Строки досудового розслідування
 3. 🖊 Важливість професійної юридичної підтримки

Початком досудового розслідування прийнято вважати дату внесення інформації про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Порушується кримінальне провадження, серед учасників якого – підозрювані, свідки, які потерпіли.

Хоча в першочерговому порядку правовий захист потрібен підозрюваній особі, скористатися послугами адвоката найчастіше варто і свідку чи потерпілому. Не виключено варіант розвитку подій, коли свідок стане підозрюваним. Для потерпілого участь у розслідуванні адвоката – це можливість відстояти інтереси, активізувати збирання доказової бази та довести справу до суду.

Якщо ви чи хтось із ваших близьких став учасником кримінального процесу, заручіться підтримкою адвоката юридичної фірми «МІБ» у місті Одеса. Ми зможемо простежити за дотриманням ваших процесуальних прав, супроводжуватимемо вас під час допитів та інших слідчих дій, візьмемо на себе аналіз та додатковий збір доказів, підготуємо необхідні документи.

Особливості захисту до та після вручення повідомлення про підозру

Досудове розслідування – це збирання та підготовка для суду доказів винності суб’єкта у скоєнні правопорушення.

Якщо учасник кримінального процесу перебуває у статусі свідка (йому не вручили повідомлення про підозру), головні завдання адвоката полягають у наступному:

 1. сприяти побудові правильної лінії поведінки підзахисного під час допитів та інших слідчих дій з метою мінімізації ризику переходу до статусу підозрюваного;
 2. припинити порушення з боку слідства, насамперед – моральний тиск на свідка і введення його в оману щодо його прав (наприклад, з приводу можливості відмови давати свідчення проти себе).

Після вручення повідомлення про підозру, статус учасника кримінального процесу змінюється: він стає підозрюваним. У зв’язку з цим необхідна юридична послуга – це допомога при обранні судом запобіжного заходу.

До відома! Відповідно до ст.176 Кримінального процесуального кодексу (КПК) України, використовуються такі запобіжні заходи.

 1. особисте зобов’язання;
 2. особиста порука;
 3. заставу;
 4. домашній арешт;
 5. утримання під вартою.

По можливості адвокат обґрунтовує можливість обійтися без утримання підозрюваного під вартою.

Строки досудового розслідування

Серед завдань адвоката, який представляє інтереси підозрюваного, свідка чи потерпілого – контроль за дотриманням процесуальних термінів.

 1. За заявою потерпілого співробітник правоохоронних органів не пізніше 24 години зобов’язаний внести відповідну інформацію до ЄРДР. Через 24 години після цього заявнику має бути надана виписка відповідного змісту (ст.214 КПК).
 2. Час досудового розслідування від внесення відомостей до ЄРДР до дня повідомлення особи про підозру становить:

– 12 місяців – нетяжкі злочини;

– 18 місяців – тяжкі, особливо тяжкі злочини (ст.219 КПК).

 1. Загальна тривалість досудового розслідування не може перевищувати:

– одного місяця з дня повідомлення про підозру у скоєнні кримінальної провини;

– 6 місяців – нетяжкого злочину;

– 12 місяців – тяжкого чи особливо тяжкого злочину (ст.219 КПК).

Важливість професійної юридичної підтримки

З моменту залучення суб’єкта до кримінального процесу кожне слово та дія може зіграти на шкоду цій особі. Тому чим раніше адвокат розпочне свої обов’язки, тим ефективніше буде побудований захист.

Важливо! Юридична компанія «МІБ» має у своєму розпорядженні ресурси для надання всього комплексу послуг на стадії досудового розслідування. Наш номер телефону бажано записати до свого списку контактів, щоб мати під рукою у разі виникнення критичної ситуації.

Юристи компанії готові:

 • консультувати щодо застосування норм чинного кримінально-процесуального законодавства;
 • брати участь у допитах, інших слідчих діях;
 • оскаржити неправомірні дії/рішення/бездіяльність представників правоохоронних органів;
 • займатися аналізом матеріалів справи, збирати власну доказову базу, залучаючи свідків та експертів;
 • розробляти та подавати необхідні документи, включно – адвокатські запити.

Коли на вашому боці досвідчений захисник ЮФ “МІБ”, ваша позиція стає сильною!