- 🖊 Процедура накладення заборони на виїзд за кордон
- 🖊 Як перевірити наявність/відсутність заборони виїзду за кордон?
- 🖊 Скасування заборони за підтримки адвоката
Законодавством закріплюється перелік важелів впливу на боржників, серед яких – обмеження у праві виїзду за кордон (згідно зі ст.6 закону №3857-ХІІ «Про порядок виїзду з України» від 21.01.94 р.).
Оскільки мета перетину кордону – не тільки відпочинок та туризм, але також робота, лікування, візит до родичів, зняття заборони на виїзд нерідко є дуже актуальним завданням.
Фахівці юридичної фірми «МІБ» у місті Одеса готові надати всю необхідну допомогу у подібних випадках. Ми готові також розробляти та пропонувати варіанти, щоб клієнт зміг погасити заборгованість.
Процедура накладення заборони на виїзд за кордон
Важливо! Автоматично, за наявності непогашеного боргу/ інших невиконаних зобов’язань, заборона на виїзд за кордон не накладається.
Подібна заборона накладається трьома шляхами:
- у межах виконавчого провадження з примусового стягнення заборгованості державний чи приватний виконавець подає відповідну заяву, і суд, якщо вважає за доречне його задовольнити, виносить ухвалу про тимчасове обмеження прав фізичної особи на виїзд за кордон ;
- під час виконавчого провадження щодо стягнення аліментів виконавець виносить постанову;
- у межах позовного провадження щодо стягнення боргу кредитор подає клопотання про забезпечення позову, і суд, якщо вважатиме доречним, виносить ухвалу.
Отже, документи, що забороняють виїзд за кордон для боржника – це судове рішення або постанова виконавця .
Як перевірити наявність/відсутність заборони виїзду за кордон?
Боржник потрапляє до державних електронних реєстрів:
- Єдиний реєстр боржників України,
- Автоматизовану систему виконавчого провадження,
- Єдиний державний реєстр судових рішень.
При цьому не можна ставити знак рівності між статусом боржника згідно з даними цих реєстрів та наявністю заборони на виїзд за кордон.
До відома! При перетині кордону співробітники Держприкордонслужби іноді не пропускають громадянина, якщо він перебуває в Єдиному реєстрі боржників. Такі дії представників держ. служби є протиправними. Адвокат, напевно, порадить і знайде обґрунтування для їх оскарження.
Точну інформацію щодо заборони на виїзд можна отримати шляхом надсилання запиту до Державної прикордонної служби України. На офіційному веб-ресурсі цього держ. органу https://dpsu.gov.ua можна знайти форму такого запиту. На обробку запиту приділяється не більше 30 днів.
Скасування заборони за підтримки адвоката
Щоб скасувати заборону на виїзд, потрібні вагомі підстави. Вибирати доводиться між наступними варіантами вирішення проблеми:
- сплатити кредитору непогашені грошові зобов’язання;
- вимагати через суд розстрочення/відстрочення виплати боргу;
- реструктуризувати борг шляхом домовленості із кредитором;
- оскаржити ухвалу суду/ постанову виконавця про накладення заборони;
- укласти мирову угоду із стягувачем;
- ініціювати списання боргу через процедуру банкрутства фізичної особи;
- оскаржити сам обов’язок/відкриття виконавчого провадження.
Будь-який із цих варіантів вимагає ретельної правової підготовки. І такі послуги може забезпечити лише юрист із досвідом. Більшість рішень потребують певного часу.
Поряд із цим, при погашенні боргу, всі обмеження знімаються практично миттєво. У статтях 13, 40 закону №1404-VII «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. йдеться про відміну виконавцем усіх дій примусового характеру не пізніше наступного робочого дня після того, як йому стало відомо про фактичне погашення боргу.
Щоб не зазнавати витрат, пов’язаних із забороною на перетин кордону країни, звертайтеся до нас, і вам буде забезпечено належний захист інтересів!