Послуги юристів ЮФ «МІБ» зі стягнення боргів в Одесі

У зв’язку із заборгованістю зазнають збитків, як фізичні особи, так і компанії. Накопичення проблемної та безнадійної дебіторської заборгованості нерідко стає причиною краху бізнесу.

Щоб утриматися на плаву в умовах економічної нестабільності компанії бажано отримати допомогу досвідченого юриста зі спеціалізацією зі стягнення боргів з контрагентів. Юридична фірма «МІБ» у місті Одеса готова запропонувати послуги такого фахівця. Як наш клієнт ви можете розраховувати на використання всіх шансів повернути борг та/або мінімізувати збитки.

Стягнення боргу за розпискою чи договором

Адвокати юридичної фірми «МІБ» надають послуги зі стягнення заборгованості за розписками як у загальних судах, так і в господарських (у зв’язку з невиконанням умов договорів суб’єктами господарювання).

Алгоритм стягнення дебіторської заборгованості

Зазвичай суд стає крайнім заходом у вирішенні спору із боржником. За статистикою, до 90-95% компаній мають дебіторську заборгованість, включно – короткострокову та довгострокову, поточну та прострочену. І лише виняткові випадки вимагають судових розглядів.

До подання позову до суду застосовуються такі методи врегулювання спору:

1. Медіація.

Проведення переговорів із боржником, розгляд та погодження варіантів погашення боргу за участю юриста чи адвоката.

2. Претензія.

Пред’явлення боржнику вимог щодо повернення боргу, які необхідно задовольнити у конкретний термін.

І лише за відсутності результату після цих дій вирішується питання про судовий порядок вирішення спору, що передбачає:

3. Суд.

Розгляд справи у господарському суді. Адвокат при цьому готує необхідний пакет документів та доказів, бере участь у засіданнях, супроводжує одержання судового рішення.

До відома! У договорі між сторонами може передбачатися можливість вирішення спорів (включно щодо заборгованості) у третейському суді.

4. Виконавче провадження.

Примусове стягнення боргу із залученням виконавчої служби чи приватного виконавця.

Варіанти погашення заборгованості без суду

У ряді випадків юрист розглядає варіанти вирішення проблеми шляхом укладання певних домовленостей між сторонами. Приклади таких домовленостей:

  • Угода про припинення зобов’язань за договором передачею відступного (компенсації): грошей/майна (ст. 600 ЦКУ).
  • Поступка (передача/продаж) прав вимоги боргу третім особам («договір цесії»).
  • Інші варіанти: залік однорідних вимог, новація зобов’язання тощо.

Важливо! Участю юриста під час укладання подібних домовленостей забезпечується захист прав клієнта, зокрема – за допомогою коректного оформлення документів.

Особливості стягнення боргу через суд

Нерідко боржники прагнуть уникнути повернення заборгованості за договором або розпискою (договором позики) шляхом приховування майна. Для запобігання подібним діям юрист здійснює низку кроків:

  • проводить загальну оцінку фінансового стану боржника, перспективи погашення боргу;
  • ініціює арешт майна/банківських рахунків боржника шляхом подання клопотання про забезпечення позову;
  • здійснює розшук майна боржника, активів підприємства.

До відома! У деяких випадках стягнення заборгованості здійснюється в рамках наказного провадження – за відсутності спору між сторонами про розмір боргу, суму штрафів та інших санкцій, і якщо сума вимог не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подібних обставин у суді можна отримати наказ про стягнення боргу.

Якщо планується вирішувати проблему за допомогою позовного провадження, враховуються такі моменти:

  • Позовна заява надсилається до суду за місцем реєстрації боржника, виконання договору або згідно з правилами виключної підсудності.
  • Під час визначення суми боргу проводиться розрахунок інфляційних витрат, штрафів, пені, інших санкцій за період заборгованості.

Скористайтеся кваліфікованою юридичною допомогою – не дозволяйте накопиченій заборгованості потопити ваш бізнес!