1. 🖊 Що про допит необхідно знати всім?
  2. 🖊 Консультація адвоката перед допитом
  3. 🖊 Підтримка адвоката під час допиту

Для будь-якого учасника кримінального процесу, підозрюваного (обвинуваченого), потерпілого чи свідка, проведення допиту – це велике психологічне навантаження. Слідчі/ дізнавачі володіють спеціальними прийомами емоційного тиску та маніпулювання інформацією. Більше того – трапляються випадки, коли представники компетентних органів під час допиту переходять межу закону, аж до застосування фізичного насильства.

Участь адвоката у допиті – необхідний захід захисту інтересів учасника кримінального процесу. Залежно від особливостей справи адвокат активно входить у діалог і дискутує зі слідчим/ дізнавачем і/ чи ретельно стежить дотримання регламентів проведення цього слідчого дії.

Юридична компанія «МІБ» у місті Одеса готова за запитом надати адвоката для представлення ваших інтересів під час допиту. Якщо вам потрібна така послуга, ми рекомендуємо по можливості звертатися заздалегідь для вивчення спеціалістом матеріалів справи та попередніх консультацій із клієнтом.

Що про допит необхідно знати всім?

Допит – це слідча дія, що є отримання показань та встановлення обставин, які мають значення для розслідування кримінальної справи. Виклик особи на допит здійснюється шляхом надсилання повісті поштою/e-mail або за допомогою телефонного дзвінка.

Якщо особа розписалася про отримання повістки, то явка на допит є обов’язковою. Виняток у цьому випадку – наявність поважних причин, які перешкоджають такій явці. Про наявність поважних причин неявки на допит необхідно вчасно письмово повідомити слідчого.

Консультація адвоката перед допитом

Некоректно говорити про існування одного алгоритму чи однієї правильної лінії поведінки під час допиту. Значний чинник у разі – це можливість попереднього вивчення адвокатом матеріалів справи. Якщо така можливість відсутня чи обмежена в часі, то підзахисному рекомендується давати максимально короткі відповіді чи формулювати фрази без затвердження. Наприклад, свідок який завжди може і має пам’ятати дрібні деталі ситуації.

Підготовка до допиту нерідко передбачає запитання-відповідь за списком, попередньо підготовленим адвокатом. Подібним чином вдається створити правильний настрій для отримання «незручних питань».

Юристи зазвичай також дають підзахисним загальні рекомендації:

  • Перед допитом не слід вживати заспокійливих ліків або вживати алкоголь.
  • У разі поганого самопочуття допит краще перенести.
  • На допиті не варто брехати чи мовчати. Можна давати короткі односкладові відповіді чи вказувати на сумнів у точності інформації.

Підтримка адвоката під час допиту

Присутність адвоката під час цієї слідчої дії вирішує дві дуже важливі завдання:

  1. Забезпечує контроль за правомірністю дій слідчого, припинення неприпустимого морального чи фізичного тиску.
  2. Посвідчує об’єктивність та коректність протоколу допиту (юрист ретельно вивчає протокол і за необхідності вносить зауваження).

Важливо! Статтею 385 Кримінального кодексу (КК) України передбачається відповідальність за відмову свідка від надання свідчень.

При цьому у ст.385 КК та ст.63 Конституції України чітко визначаються обставини, за яких особа не несе відповідальності за таку відмову. Не давати свідчення/пояснення під час проведення досудового розслідування або в суді можна стосовно:

  • себе;
  • членів сім’ї;
  • близьких родичів.

***Коло вищевказаних осіб визначається законом.

Допомога адвоката ЮФ «МІБ» при допиті – це запорука дотримання норм закону та прав клієнта!

0 0 голосів
Рейтинг статті
guest

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі